Karel Hynek Mácha: Máj - rozbor k maturitě
Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša - rozbor k maturitě
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor - rozbor k maturitě
Petr Bezruč: Slezské písně
Karel Jaromír Erben: Kytice
Hrajete si rádi se svým počítačem? Ano? Pokud jste navíc studenty střední školy a máte 15 let a výše, máte takřka vyhráno. Fakulta Informačních Technologií VUT v Brně zrovna pro Vás pořádá FIluTu 2007 – 2. ročník programátorské soutěže původních studentských programů pro podporu výuky. Ale pospěšte si, uzávěrka dodání soutěžního příspěvku je už 23. listopadu! A šanci má jen prvních 30 z nich.
Nelíbí se Vám, s jakým informatickým a informačním materiálem jste nuceni ve škole pracovat? Tak s tím něco udělejte. Třeba i vy pak budete 8. prosince stát v prostorách Vysokého Učení Technického v Brně a budete v rámci finále veřejně prezentovat své práce.
Tématem soutěže jsou programy, které lze jakýmkoli způsobem použít pro školní výuku. Vymyslete vlastní pomůcky do nejrůznějších předmětů. Začněte matematikou, fyzikou či informatikou. Nebo se zaměřte raději na zeměpis či jazyky. Fantazii se ve FIluTovi meze rozhodně nekladou. Zrealizujte výukové počítačové hry, zlepšete komunikaci a vyhledávání informací. Odborná porota bude hodnotit nejen úroveň řešení a zdrojového kódu a úroveň technické zprávy, ale také NÁPAD.
Co je dobré vědět
Soutěžit můžete nejen sami za sebe, ale můžete přihlásit i týmy maximálně do 3 členů.
V samotném řešení rozhodně nezapomeňte na:
zdrojový kód aplikace + přeloženou aplikaci (jde-li o kompilovaný kód),
návod k překladu a instalaci (makefile, či jiný skript pro překlad je vítán) a použití,
popis problému a řešení (k čemu to slouží, jak jste řešili klíčové problémy) v čistě textovém souboru nebo HTML o rozsahu cca 10000 znaků.
Akceptovatelné programovací jazyky:
• C, C++ (musí být přeložitelné překladačem GCC v.4),
• Java (kompatibilní se Sun J2SE 5.0),
• Pascal (musí být přeložitelné překladačem FreePascal, který je kompatibilní s Borland Pascalem 7.0),
• Python,
• Delphi, C++Builder, a pod. -- zkuste třeba Turbo Explorer.
Ještě stále potřebujete nějakou inspiraci? V minulém ročníku FIluTy jasně zvítězil program pro výuku kuželoseček v analytické geometrii, následovaný programem pro virtuální tabuli a programem pro výuku rovnice přímky v analytické geometrii. Tak jen do toho!
Nutnou registraci a další údaje o celé soutěži hledejte zde:
http://www.fit.vutbr.cz/events/soutez/Filuta
Se svými všetečnými dotazy se obracejte zde.
A teď maličko z jiného soudku. Ani pokud zrovna nepatříte mezi mužskou část populace a počítačovému světu příliš neholduje, nemusíte zoufat. FIT totiž myslí i na něžné pohlaví a také letos vypisuje literární soutěž pro studentky středních škol, kterou již podruhé pojmenovala Holky pro počítač a počítač pro holky 2007 s tématy Holky pro počítač a počítač pro holky a Proč chci studovat počítačový obor na vysoké škole.
Milé středoškolačky, nenechte se zahanbit od svých mužských protějšků a sdělte ostatním, jaký je vztah dnešních dívek a žen k počítačům a k internetu, jaký by měl být počítač pro holky nebo čím je studium počítačů pro dívky přitažlivé a co je na něm naprosto odrazující.
Máte tři možnosti volby formy práce. Ať si už zvolíte esej, úvahu či fejetonu, každopádně musíte dodržet předepsaný rozsah 2000 - 3000 slov psaných 12bodovým písmem ve formátu PDF. Důležitý je nápad a literární úroveň Vašeho příspěvku, který musíte zaslat poštou či elektronicky nejpozději do 23. listopadu. Pak už se stačí jen probojovat mezi pět nejlepších a 8. prosince stanout před porotou i publikem ve velkém finále (kde se mimochodem potkáte také s FIluTy).
Zaujali jsme Vás? Otevřete si tento odkaz a hned se zaregistrujte:http://www.fit.vutbr.cz/events/soutez/h2p4
Napište si pro další informace.
datum: 29.10.2007 | autor: Petra Trombalová
Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.