Karel Hynek Mácha: Máj - rozbor k maturitě
Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša - rozbor k maturitě
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor - rozbor k maturitě
Petr Bezruč: Slezské písně
Karel Jaromír Erben: Kytice
Do maturitní zkoušky už není daleko a je načase nachystat si plán boje. Dobrá příprava na maturitu nespočívá jen v naučení se látky – přesouvání učiva z poznámek a knih do hlavy je jen jednou z mnoha fází celé maturitní bitvy. Mnoho studentů se například s plnou vervou pustí do učení, ale pak zjistí, že jim nezbývá čas nebo k některým tématům nemají žádné podklady. Abyste z maturitního pole neodešli poražení, zpracovali jsme pro vás rady a návody, jak se na velký den D připravit.
Víte, co bude obsahem maturity, kdy se budou jednotlivé části zkoušky konat nebo jak se budou hodnotit? Hlavní otázky kolem maturity 2013 vám zodpovíme v článku zde.
Materiály k přípravě na maturitu můžete získat z několika zdrojů.
Základem jsou pro mnoho studentů vlastní zápisky z hodin. Ne každý si ale pořídí všechny zápisky v dostatečné kvalitě a navíc se může stát, že jste ve škole neprobrali vše. Poznámky také někdy nejsou strukturovány přesně podle maturitních témat, takže příprava z nich vyžaduje mnoho rozptylujícího listování a hledání.
V takovém případě můžete sáhnout k profesionálním publikacím s přehledy látky, vypracovanými tématy nebo přímo otázkami a odpověďmi. A existuje spousta materiálů, které zpracovali maturanti z minulých let a rozhodli se podělit se o ně s ostatními na internetu.
Výhody knižních publikací
Z publikací vhodných k přípravě na maturitu si můžete vybrat zde.
Profesionální práce nemusí mít jen podobu knih. V databázi na Seminarky.cz najdete velké množství jednotlivých studijních materiálů zpracovaných odborníky a vhodných k maturitě.
Výhody studentských prací na internetu
V sekci maturitních otázek na Seminarky.cz najdete jednotlivé otázky i celé balíky témat zařazené podle předmětů, školy, kvality a mnoha dalších kritérií.
Máte zpracované vlastní otázky? Můžete je k nám vložit a pomoci ostatním studentům. Navíc si tak můžete i přivydělat.
Shromáždit potřebné materiály je jen první krok, který předchází samotnému studiu. Ačkoli máme každý k učení individuální přístup, neocenitelný je pro všechny dobrý časový plán a dodržování zásad efektivního studia. Jak si rozvrhnout čas a látku, jak se motivovat a zvládnout stres před maturitou, se dozvíte například v rozhovoru s MUDr. Janu Schmidtovou nebo v článku zde.
Máte vlastní tip pro učení? Napište nám je a ty nejzajímavější zveřejníme.
Úspěch při maturitní zkoušce není ovlivněn jen znalostí látky. Poznatky je třeba umět aplikovat v praktických úlohách, dokázat pracovat s časem nebo ovládat strategii efektivního čtení a řešení úloh. Stejně důležité je udržet si klid a nepodléhat panice. Nic vás na to nepřipraví lépe než staré testy, které si můžete prohlédnout i vyzkoušet nanečisto. Vzorové a ostré testy z minulých let najdete na v databázi zde.
Hledáte rady, jak se připravit na jednotlivé maturitní předměty? Tipy a návody pro přípravu na český jazyk a literaturu, matematiku a cizí jazyk najdete zde, na přírodovědné předměty zde a na společenskovědní předměty zde.
datum: 13.03.2013 | autor: Seminárky.cz
Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.